Otel Grand Didyma

Blog

Didim'in Gezilecek Yerleri

Didim'in Gezilecek Yerleri

Herakleia, Athena Tapınağı ve önemli bir liman Priene tarihle ilgilenen ziyaretçiler için Didim'in tarihi yerlerinden bir tanesidir. 

 

Akbük: Çok güzel koylara sahiptir.Didim merkeze yakınlığı ile alternatif oluşturur, Akbük'te, her bütçeye uygun birçok Didim otelleri, pansiyonları ve alternatif konaklama imkanları vardır. Akbük gezilecek yerleri , Plajları ve eğlence yerleri ile, Akbük güzel bir yerleşim yeri  ve Didim'e sadece 20 km uzaklıkta  mesafededir.

 

Bafa Gölü: Didim'e sadece 15 km uzakta  mesafede yer alır, Bafa Gölü, bir doğa harikasıdır. Cennet Adaları, Dalyan, Haydar, Gümüş, Gaye ve Akvaryum Bays  ziyaret sırasında tekne gezileri ile görülmesi gereken yerlerdir. Nisanda Didim de ayrıca Beyaz Altın Festivali keyfini çıkarabilirsiniz..

 

Apollon Tapınağı: Didim Tarihi mekanlarının en basında gelen Apollon Tapınağı günümüze kadar gelen güzel bir hikayesi vardır. Mitoloji Tarihinde Milattan önceki yüzyıllarda insanlar, kehanetlere,büyülere inanırlardı.Onlara göre her güzel şeyin bir tanrısı vardı. Apollon'da Güneş Tanrısı'ydı. Didim yöresinde Apollon, çobanlık yapan Brankhos'a rastlar ve ona kehanetin sırlarını öğretir.Çoban da Apoolon adına ilk tapınağı kurar. Bu tapınağın diğer adı Didima'dır. Didima ikiz kardeş demektir. Apollon'un ikiz kardeşi Tanrıça Artemis'dir.Apollon Tapınağı;Didim'in gezilecek yerleri listenizin başında olması gereken mekanlardan bir tanesidir.

 

Bafa Gölü Milli Parkı: Didim'e 10 km. uzaklıktadır. Küçük küçük 5 adası vardır. Teknelerle buralara geziler düzenleyebilirsiniz .Çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan  bölgede, bu uygarlıklara ait tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Didim'de gezilecek yerler listenizde bulunması gereken Bafa Gölü'nde 200 ün üstünde kuş türleri bulunmaktadır.Beşparmak Dağı'nın yamaçlarında bulunan bu parta, olta balıkçılığı, kampçılık ve dağın zirvesine yürüyüşler yapılır.

 

Didim Plajları: 50 km.lik geniş alana yayılmış sahil şeridindedir.Didim Plajları,mavi bayrak ödüllüdür.Bu yüzden Ege Denizi'nin en gözde turizm merkezleri arasında yer alır. 

 

Altınkum Plajı: Didim'e 10 km uzaklıktadır.Turkuaz mavisi denizinde, yelken, dalış, rüzgar sörfü gibi aktiviteler ön plandadır. Bu plajın ilerisinde, biraz engebeli yoldan geçerek ulaşacağımız Manastır Koyu Plajı vardır. Burada  Eşek ve Bulamaç Adaları'nın muhteşem manzarasıyla karşılaşacaksınız.Didim'in gezilecek yerleri listenizin en başında bulunacak Altınkum Plajı; Didim Tatili denince ilk akla gelen bölgedir.

 

Priene Antik Kenti: Didim'e 35 dakika uzaklıktadır. Söke'ye bağlı Güllübahçe'nin Turunçlar mahallesinde yer alır. Samson Dağları'nın eteklerine yapılmış bir mermer kent Athena Tapınağı ve diğer tarihi kalıntılar ziyarete  sunulmuştur.Didim'de gezilecek yerler listenize koyabileceğiniz Didim'in Tarihi yerlerinden bir tanesi.

 

Didim Gece Hayatı: Didim Tatilinizde kıyı şeridinde bulunan bir çok bar ve restauranlarda kendinizi müziğin ritmine bırakarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz.Alanya gece hayatı, Bodrum gece hayatı, Marmaris gece hayatı ve Kuşadası gece hayatı'nda da olduğu gibi kentin, ışıl ışıl Didim gecelerinde gün doğumuna kadar eğlenebilir unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.Ayrıca Didim Gece Klüpleri hakkında detaylı bilgiye ilgili linkimizden ulaşabilir Didim Tatilinizde hangi mekanı tercih edebileceğinizi araştırmak zorunda kalmazsınız.

 

Yorumlar

Lütfen yorum yazmak için giriş yapın